Протестні настрої українського суспільства є невисокими, але у разі виникнення тих чи інших акцій протесту готовність до них долучитися задекларували 24% громадян.

 

Про це під час прес-конференції сказав Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко під час презентації опитування населення на тему протесаного потенціалу українського суспільства.

«За оцінками громадян рівень протестних настроїв є невисоким. Лише 4,3% впевнені, що будуть масові виступи в їхньому населеному пункті, і лише 18,5% думають, що це імовірно станеться», - сказав він.

 

Водночас, за словами соціолога, також меншість опитаних висловила готовність долучитися до акцій протесту, якщо вони матимуть місце, тоді як більшість українців виявилися однозначно або скоріше не готовими до таких дій.

«Якщо такі мітинги і демонстрації відбудуться, то обов'язково візьмуть участь 5,6% опитаних, і швидше за все візьмуть участь - 18,3%», - наголосив він.

 

За словами Андрія Биченка, лише 3% опитаних українців вважають, що протягом може виникнути ще один Майдан, і цілком можливою таку ситуацію вважають 23,5%.

 

У дослідженні також йдеться, що оцінюючи альтернативу «спокій за будь-яку ціну - активний протест», думки опитаних українців розділилися між цими позиціями майже рівномірно. «І перший, і другий варіант підтримали трохи більше 1/3 опитаних, тоді як близько 1/4 не змогли визначитися в цьому питанні. Орієнтація на терпіння та підтримку порядку та спокою дещо більше поширена на Сході (46% на відміну від 32-38% в інших регіонах)», - йдеться у дослідженні.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV