Європейські партнери України, зокрема, по Нормандському формату «трохи втомилися від діючого президента», тому ставка Банкової під час Генасамблеї ООН робилася на Вашингтон, але і вона поки не спрацювала.

Про це під час прес-конференції сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

«Здається, що перш за все європейські партнери України, можливо, у дещо меншій мірі - американські, все ж таки схиляються до того аби мати справу з Тимошенко, як майбутнім президентом», - зазначив політолог, передає INTV.

На думку В. Карасьова, попри інформаційні спекуляції у «деяких» ЗМІ виступи Ю. Тимошенко на форумі «YES», а також під час презентації «Нового економічного курсу України» чітко продемонстрували картину виборчої кампанії лідера «Батьківщини» та її ключові месиджі.

«Чітка проукраїнська, проєвропейська, проатлантична позиція Тимошенко на цю виборчу кампанію. Багато в чому цей тренд буде збігатися з діючою кампанією президента, але тут питання, кому повірять більше? Поки, враховуючи багато «скелетів» і тупики нинішньої зовнішньої політики України, не виключаю, що Захід і наші американські та європейські партнери схильно відносяться до майбутнього президентства Юлії Тимошенко», - зазначив директор Інституту глобальних стратегій.

Шанс на попадання у другий тур президентських виборів у 2019 році у президента є, однак у Петра Порошенка нині занадто великий антирейтинг, зауважив політолог.

«І в другому турі, а я вже казав, що Тимошенко забезпечила собі участь у другому турі, він абсолютно точно програє Тимошенко. Тому що у неї антирейтинг удвічі менше ніж у Порошенка. Це означає, що коаліційна ємність Тимошенко на залучення суміжного електорату або електорату який вагається у лідера «Батьківщини» набагато більше аніж у діючого президента», - підкреслив В. Карасьов.

Політолог не виключає, що нинішні акценти Банкової на перший тур, а саме - «віра, армія і мова», вони можуть спрацювати, втім «на другий тур відповіді у президентської команди поки немає».

«Як потім маневрувати між першим і другим турами аби заручитися підтримкою електорату, який ідеологічно не вмотивований? Тому що ставка «віра, армія і мова» - це ставка на ідеологічний електорат. На ідеологію фактично, а не на економіку, соціалку, енергетику, тощо», - резюмував В. Карасьов.