Про початок формування т.з. «воєнного кабінету», який опікуватиметься розвитком стратегії миру для України у вівторок під час Національного форуму «Нова стратегія миру та безпеки» повідомила Юлія Тимошенко. Опікуватиметься цим процесом колишній віце-прем'єр-міністр уряду АР Крим, Андрій Сенченко.

 

Головним завданням структури стане підготовка законодавчого забезпечення стратегії миру та безпеки, озвученої на форумі лідером «Батьківщини».    

«Підготувати план конкретних дій по втіленню цієї стратегії. Це не буде якийсь закритий клуб за зачиненими дверима. Це якраз відкриті групи за напрямками. Тобто, у нас вже є побудована група, яка працює над новим пенсійним законодавством для військових, над соціальними пільгами і гарантіями для військових і членів їх родин, спеціальний закон який стосується ветеранів, родин загиблих. Ми розробляємо нові статути, а точніше - займаємося глибоким коригуванням діючих статутів Збройних сил. У цій групі більше військових, менше юристів, але баланс певний є. Готується нове Положення про Міністерство оборони, Положення про військову частину, якого зовсім нема (такого положення) у Збройних силах, тощо», - зазначив екс-депутат у коментарі INTV в кулуарах Національного форуму «Нова стратегія миру та безпеки».

 

А. Сенченко також розповів, хто входить до «воєнного кабінету. Зокрема, це генерал-лейтенант, народний депутат України Андрій Кожемякін (займатиметься питаннями реформування Служби безпеки), генерал-майор Анатолій Полях (член координаційної ради «Сили права», у минулому - Уповноважений Президента України з контролю за Службою безпеки України (2014-2016рр).

«Якщо ми, для прикладу, розробляємо зміни до Кодексу адміністративних правопорушень і Положення про правову інспекцію Міністерства оборони, то у нас є два діючих судді, які після своєї основної роботи працюють з нами в цій команді. Є ще багато юристів, які долучилися до цієї правової роботи», - підкреслив А. Сенченко.

 

«По-перше - це стратегія з повернення наших територій, це стратегія відновлення нашого кордону. Це стратегія реінтеграції тих територій, які поки що окуповані. Це стратегія відновлення мирного життя людей. Над цим ми і працюємо», - підсумував екс-депутат, а нині - голова Всеукраїнського громадського правозахисного руху «Сила права».