Група провідних британських підприємців у четвер закликала провести референдум з питання про те, чи виходити з Євросоюзу на умовах, про які сподівається домовитися прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей, або залишитися в складі найбільшого в світі торгового блоку.


До виходу Великобританії з Європейського союзу, наміченого на 29 березня, залишається менше п'яти місяців, і угода між Лондоном і Брюсселем готова на 95 відсотків, але чиновники, як і раніше сперечаються про долю кордону між членом ЄС Ірландією і Північною Ірландією, що знаходиться в складі Сполученого Королівства .

 


Нинішні і колишні керівники найбільших компаній Великобританії, включаючи голову платіжної компанії Worldpay Майкла Рейка, колишнього главу мережі супермаркетів Sainsbury's Джастіна Кінга і засновника пивоварної компанії Cobra Beer Карана Біліморіа, закликали до проведення загальнонародного голосування.
"Поганий Brexit або катастрофічний Brexit - вибирайте", - сказав Кінг, який запропонував провести референдум, на якому виборці зможуть вирішити, чи приймати умови угоди про вихід країни з ЄС, яке укладуть Лондон і Брюссель.

"На цей раз мова йде про вибір між кращим варіантом Brexit, про який змогла домовитися прем'єр-міністр, і іншим рішенням", - сказав він.


На референдумі, що відбувся в червні 2016 року, 17,4 мільйона виборців, або 51,9 відсотка, проголосували за вихід країни з ЄС, тоді як 16,1 мільйона, або 48,1 відсотка, - за збереження членства в блоці.

Мей неодноразово говорила, що повторного референдуму не буде.