8 листопада у Австрії затримали 70-річного полковника, який з 1990-х років шпигував для Москви

Про це повідомило австрійське видання Krone Zeitung.

"Тaк, це надзвичайна справа. Ми дуже раді, що викрили цього підозрюваного", - заявив прес-секретар міністерства оборони Австрії.

 

Затриманий почав шпигунську діяльність у 90-і роки і працював близько 20 років для військової розвідки Росії. Як зазначається, чоловік діяв дуже професійно. За свою роботу він отримав 300 тис. євро.

 

Кожні два тижні шпигун зустрічався зі своїм російським куратором "Юрієм" і отримував від нього завдання. Інформацію полковник передавав або за допомогою зашифрованих листів, або за допомогою супутникового зв'язку.

Шпигун передавав інформацію про австрійську ВВС, артилерійські системи, докладні характеристики багатьох високопоставлених офіцерів армії, а також передавав повідомлення про ситуацію з мігрантами.

 

Як зазначається, російські куратори полковника отримали інформацію про його можливе викриття і наказали йому знищити всі компрометуючі матеріали.

"Наші люди змогли цьому запобігти", - уточнив співрозмовник видання і додав, що вивчення вмісту ноутбука агента ще триває.

Документи свідчать, що полковник, який вже позбавлений звання, хотів припинити шпигунську діяльність ще в 2006 році, проте його керівники з Росії не дозволили йому це зробити.

 

Видання зазначає, що цей шпигунський випадок може сильно ускладнити відносини Австрії з Росією. Як зазначає видання, полковнику загрожує максимальне покарання два роки позбавлення волі.