Державний департамент США висунув ініціативу блокувати судна РФ, які прибули з Азовського моря, через затримання російськими прикордонниками українських кораблів неподалік від Керченської протоки і блокування росіянами українських портів в Азові, заявив помічник державного секретаря США з питань Європи і Євразії Джордж Кент, передає Громадське.

 


Кент зазначив, що між міністрами закордонних справ країн НАТО будуть дискусії щодо нових санкцій проти РФ і безпеки у Чорному морі.

 

Раніше стало відомо, що країни НАТО готують колективну відповідь на агресію Росії проти українських моряків у Керченській протоці 25 листопада. Про це заявив державний секретар США Майк Помпео після завершення міністерської зустрічі НАТО у Брюсселі.

 

Як повідомлялося, ЄСПЛ виніс рішення, яким зобов'язав Росію надати українським полоненим морякам медичну допомогу.

Підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування".

Україна вже вказала на неправомірність суду над українськими військовими, оскільки вони є військовополоненими. МЗС України направило ноту протесту російській стороні.