Припинення Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією - це юридичне оформлення завершення процесу, який був започаткований ВРУ на початку 2015 року, а саме - оголошення Росії країною-агресором. 

Про це у кулуарах ВРУ сказав екс-міністр закордонних справ України, народний депутат фракції "Батьківщина" Борис Тарасюк, передає INTV.

"Як людина, яка займалась розвитком взаємин із РФ із 1990 року, можу сказати, що Росія весь час поводила себе не в рамках домовленостей і міжнародного права. Так, Росія весь час застосовувала тиск і шантаж щодо України, який відбувався навколо погроз припинити постачання газу. Таким чином, Росія вдавалась до економічних засобів тиску, що суперечило її зобов'язанням в рамках Будапештського меморандуму, який виключав застосування економічного тиску", - пояснив він.

Борис Тарасюк нагадав, що перший договір між Україною і Росією було укладено у листопаді 1990 року, і для України на той момент було важливим "визнання кордонів, хоч Україна і Росія на той час юридично були частинами Радянського Союзу", а договір 1997 року якраз "закріплював нові політичні реалії як то кордони, визнання суверенності і інші базові речі". 

"Чи потрібен був договір 1997 року? Так, потрібен. Тому що як незалежні і суверенні держави Україна і Росія ще не мали договору", - сказав він.

"В цій ситуації Україна повинна зміцнювати свої Збройні Сили, нарощувати військовий потенціал, і виходити з розуміння того, що слід вживати політико-дипломатичні засоби", - додав Борис Тарасюк. 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV