Екс-радник президента США Трампа з нацбезпеки генерал Майкл Флінн надав прокурорам, які розслідують можливе втручання Росії у вибори у США неоціненну допомогу і заслуговує на поблажливий вирок без позбавлення волі.

Про це із офіційних подань спеціального прокурора Мюллера 4-го грудня дізналась Америка. В документах, значну частину тексту яких не було оприлюднено, описано важливість свідчень Флінна для слідства щодо Росії та кількох невідомих загалу паралельних справ. Однак, сутність цих свідчень змальовується дуже скупо.

Результат - всі однаково непоінформовані про те, чим свідчення Флінна обернуться для країни, але висновки на основі цієї непоінформованості пропонують прямо протилежні.

Як Флінн потрапив у халепу читайте у попередніх матеріалах "Голосу Америки": "Ввівши в оману Трампа, радник президента подав у відставку"; "Флінн не декларував отримані від російських компаній гроші" та інших статтях присячених Флінну.

Флінн раніше визнав свою провину у наданні уряду неправдивих свідчень з приводу власного спілкування з послом Росії у США (про це Флінн також брехав віце-президенту США Пенсу через що і змушений був піти з Білого дому) та урядом Туреччини.

 

 

 

Поштовхом до дискусій стосовно свідчень Флінна стали два документи представлені прокурорами 4-го грудня, щоб поінформувати суд перед винесенням вироку 18-того грудня.

Перший документ має назву "Урядова доповідна записка на підтримку винесення вироку", а другий є "Додатком" до відповідної записки.

 

Ці документи встановлюють наступне: Флінн дуже допоміг, але громадськості зарано знати, як саме.

"Підсудний у значній мірі сприяв слідству" і цим заслуговує, на думку обвинувачення, на вирок "на рівні мінімального передбаченого покарання - включно із вироком, який не тягне за собою позбавлення волі" - твердить перший документ.

 

Більше про це на Голос Америки