Законопроект №9055П про адвокатуру і адвокатську діяльність не вирішує проблеми адвокатського самоврядування, але натомість має намір поставити інститут адвокатури під централізований контроль з боку Адміністрації Президента.

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав народний депутат від фракції "Батьківщина" Ігор Луценко, передає INTV.

"Законопроектом №9055П інститут адвокатури України позбавляється незалежності, оскільки документом передбачаються суттєві обмеження можливостей адвоката у здійсненні повноцінного захисту, а громадяни України позбавляються права на захист", - сказав  він.

За словами народного депутата, у законопроекті була виявлена "велика кількість корупціоногенних норм", які роблять таку процесуальну фігуру як адвокат - нікчемною.

"По-перше, мова іде про так зване зловживання процесуальним правом, передбаченим законом. Виявляється, можна зловживати тим чи іншим правом, яке передбачене тим чи іншим законом. Це - неприпустимо. Таким чином, будь-який суддя може за надуманими приводами звинувачувати адвоката у зловживанні процесуальним правом з наслідками для його адвокатської кар'єри", - пояснив Ігор Луценко.

Політик наголосив, що відповідно до нинішньої Конституції України має місце  "адвокатська монополія", і запропонований законопроект посилює ризики для здійснення незалежної і професійної адвокатської діяльності.

"Передбачається, що адвокат, який йде працювати у державний орган, повинен відмовитись від іншої адвокатської діяльності. Потрібно буде високооплачуваному адвокату платити "в конверті", тому що виключно на державні зарплати жоден рейтинговий адвокат не зможе жити", - сказав нардеп.

"Така ситуація - це заганяння адвокатури в тінь", - додав він.

Крім того, Ігор Луценко сказав, що йдеться також про системне ускладнення доступу до здійснення професійної діяльності.

"Всілякі тестування, стажування у вигляді помічника депутата, - це все дрібні, але корупціоногенні норми у відповідному законопроекті", - пояснив нардеп.

 

Софія Зарудна, INTV