Попри зростання ціни газу на 23.5%, а, відповідно, вартості житлово-комунальних послуг, переглядати закладені у держбюджеті кошти на субсидії (через збільшення числа заяв від громадян) Кабмін поки не планує. В хід йдуть адміністративні методи.

 

Про це сказав під час прес-конференції у Києві Олександр Сергієнко, юрист, директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста», передає INTV.

«Виходячи з простих арифметичних оцінок, ми матимемо, що вартість опалення цього сезону зросте мінімум на 20%, і це мінімум. Так само зросте вартість електрики, холодної води, водовідведення, тощо (...)

Сумарно, за моїми прогнозами, приблизно на 20% зростуть і усі нарахування на житлово-комунальні тарифи. За таких умов слід було передбачити зростання витрат на субсидії. Однак, пан міністр (Андрій Рева, міністр соцполітики - прим.) не передбачає цього зростання. Як його можна зупинити? Зрозуміло, що адміністративними методами і це вже робиться», - зазначив експерт з питань ЖКГ.

За словами О. Сергієнка, нині «йде штучне скорочення числа субсидій».

 

Для прикладу, у жовтні було подано 1 млн 687 тисяч заяв на отримання субсидій, а призначено їх «лише» 710 тисячам домогосподарств.

«Тобто, рівень призначень склав 42%. Торік ця цифра становила 129% (не встигли у минулий період і перейшли у наступний - прим.). От ми бачимо, що цього року уряд через Міністерство соцполітики «відсікає» якомога більше людей від субсидій», - підкреслив директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста».

 

О. Сергієнко навів приклади, яким чином це робиться.

«Торік у квітні під кінець опалювального сезону, коли спостерігається різкий спад числа отримувачів субсидій, ввели нові правила, я їх називаю правилами «швондера» (...) Ввели красиві обмеження - 120 м2 на квартиру і 200м2 на будинок, хоча це прямо суперечить Конституції. Це право людини на соціальну допомогу, яке було обмежено за майновою ознакою», - зауважив експерт.

 

Якщо ж людина не стала на облік у Службі зайнятості, то їй «нараховують» дохід розміром у 3 мінімальні зарплати.

«Звідки у людини такі гроші? Це абсолютно штучні обмеження», - переконаний О. Сергієнко.

 

Крім того, якщо члени сім'ї проживають або прописані за різними адресами, то у дохід цього домогосподарства, яке звернулося за субсидією також  враховуються доходи тих членів сім'ї, які живуть за іншою адресою.

«Дружина звертається за субсидією - їй враховують дохід чоловіка. Тоді виходить, що якщо і чоловік звернеться за субсидією, тоді за логікою йому мають врахувати дохід дружини. Значить їх доходи будуть враховані двічі», - диву дає експерт.

«Ось так працює принцип «швондера» Реви», - резюмував директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста».