Внесений Президентом проект закону щодо забезпечення проведення виборів в ОТГ 23 грудня в умовах воєнного стану юридично є необґрунтованим і скоріше нагадує гру з політичними опонентами. Результатів виборів в ОТГ «ніхто особливо бачити не хотів».

«Абсолютно дурна, юридично абсолютно необґрунтована позиція, яка скоріше схожа на позицію невігласа», - так оцінив текст документу політичний експерт, Андрій Вігірінський.  

 

Як аргумент, він навів принципи проведення вільного волевиявлення громадян, які містяться у Законі України «Про місцеві вибори».

Зокрема, місцеві вибори є вільними, для вільного формування волі виборців, а до засад виборчого процесу відносяться відкритість, публічність, свобода передвиборчої агітації і вільна можливість доступу до ЗМІ, процитував експерт.

«Ці речі у режимі воєнного стану, виходячи із тлумачення воєнного стану і того визначення, яким воно закріплене у законі - вони, так чи інакше, створюють обмеження. В результаті, у тих 10 областях не можна було б говорити про те, що вибори відбулися з дотриманням принципів виборчого процесу просто в силу того, що можливості для публічності, відкритості і свободи передвиборчої агітації будуть зазнавати обмеження. Хоча б через заборону проведення акцій, мітингів, демонстрацій, які передбачені відповідним законом, яким введено воєнний стан», - зазначив А. Вігірінський під час прес-конференції у Києві, передає INTV.

 

На його думку, намірів голосувати за зміни до статті 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо забезпечення проведення місцевих виборів - «в принципі не було».

«Тому що за графіком засідань ВРУ депутати матимуть можливість ще проголосувати за цей закон через тиждень. Фактично, у той тиждень, коли в неділю мають відбутися саме вибори до ОТГ. Отже за фактом він (Петро Порошенко - прим.) грає у політичну гру, мовляв, «я за те, щоб права не порушувалися, але насправді абсолютно адекватно з точки зору закону розумію, що ці права за фактом вже будуть обмежені - вибори не відбудуться», - зауважив експерт.

«Якщо оцінювати дії Президента з цим документом, то нас або обманули у тому, що є підстави для введення воєнного стану, або те, що відбулося за фактом - ніхто не планував і не збирався цей закон в принципі приймати і проводити вибори», - наголосив А. Вігірінський.

 

Зокрема, й через те, що не зовсім втішними могли б бути результати виборів в ОТГ для нинішньої Адміністрації Президента, для нинішніх політичних сил та фракцій, які входять до т.з. коаліції.

«Просто в силу того, що вони б продемонстрували картину реальної підтримки, не удаваної, не замовленої, а фактичного волевиявлення громадян. І ці результати ніхто особливо бачити не хотів», - резюмував політичний експерт.