Кожен п'ятий українець або 20% респондентів, опитаних Українським інститутом соціологічних досліджень ім. Олександра Яременка і центром «Соціальний моніторинг», готові віддати свій голос за лідера політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», Юлію Тимошенко.

Такими є результати опитування, проведеного у першій декаді грудня, передає INTV.

Респондентам було поставлено питання, за кого вони проголосували б на виборах Президента, якби у списку були такі кандидати.

«Є явний лідер - це Юлія Тимошенко з 20%. Залишається у нас в списку Зеленський, Гриценко, Бойко, Порошенко з дуже близькими показниками 11-12%. Ляшко має 8.2%», - озвучила дані дослідження Ольга Балакірєва, голова правління ГО «Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка».

 

 

Дані приведено як серед усіх учасників опитування, так і серед тих, хто вже визначився зі своїм вибором.

Вже традиційно рейтинг політичних партій корелює з президентським.

«Фактично, ми маємо лідера - це Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Ю. Тимошенко - 14.9%. Якщо ми кажемо серед тих хто визначився і проголосував, то це 20.4%. На другому місці «Слуга народу», для тих хто визначився - 12.9%. Потім з майже однаковими рейтингами йдуть Опозиційна платформа «За життя!» і «Громадянська позиція» - вони мають по 11.5%», - навів результати дослідження Дмитро Дмитрук, директор Центру «Соціальний моніторинг».

Відповідно, ще 11% опитаних готові проголосувати за партію «БПП «Солідарність», 7,9% - за Радикальну партію Олега Ляшка, 5,8% - за партію «Об'єднання «Самопоміч», 5,3% - за партію «Наші».

 

 

Дослідження проводилося 1-10 грудня поточного року.

Методом особистого інтерв'ю було опитано 2 198 повнолітніх респондентів із населених пунктів усіх областей, окрім анексованого Криму. В Донецькій і Луганській областях дослідження проводилося на підконтрольних українській владі територіях.

Статистична похибка вибірки не перевищує 2,1%.