В Україні за останні 13 років вартість комунальних послуг зросла у 26 разів, при тому що курс долара щодо гривні не показав пропорційної динаміки зростання. При цьому населення України на оплату комунальних послуг витрачає 39% доходів.


Про це під час прес-конференції сказав експерт з економічних та політичних питань Всеволод Степанюк, передає INTV.

«У 2013 році газ для населення коштував 100 доларів, а зараз газ коштує 300 доларів. Уряд повідомляв, що такого значного підвищення тарифів для населення не відбудеться. Але зараз тарифи на тепло у зв'язку з підвищенням ціни на газ повинні були вирости на 16%, але зросли на значно більше», - сказав він.

 

Також за словами Всеволода Степанюка, забезпечення населення комунальними послугами є вимогою і стандартом життя, що забезпечує будь-яка країна.
«В Україні в цьому році на оплату комунальних послуг йшло 39% доходів населення, в Росії йде 16%, в Білорусі - 12%. Тобто, стандарт життя в нашій країні гірше, ніж у найближчих сусідів, і це стимулює людей виїжджати з України назавжди», - зауважив економіст.

 

За словами експерта, соціальні норми для населення в Україні вже у наступному році будуть скорочені, в той час як навіть нинішні соціальні норми в Україні не дозволяють людям виживати.

«Треба розуміти, що 100 кіловат електроенергії вистачає на три дні роботи масляного обігрівача. Середній пенсіонер в Україні віддає всю свою пенсію на комунальні послуги, якщо він отримує пенсію менше 3000 грн», - обурився він.

За словами експерта, нині має місце неефективне використання ресурсів і безгосподарність чинної влади. Загалом з точки антимонопольного регулювання тарифів, витрати на комунальні послуги можна знизити вдвічі.

 

«У нас даремно йдуть гроші на ремонт однієї і тієї ж труби по кілька разів за один місяць. Це - повна безгосподарність. Разом з трубою треба класти утеплювач, але ніхто технологій не дотримується», - сказав економіст.

 


Софія ЗАРУДНА

INTV