Через відсутність прозорого ринку надання комунальних послуг для населення, реальної можливості обирати постачальника послуг, регулювати кількість і якість цих послуг, споживачів заганяють в глухий кут, примушуючи сплачувати непосильні тарифи.

 

Про це під час прес-конференції повідомив міністр ЖКГ (2007-2010) Олексій Кучеренко, передає INTV.

«В Україні 40% багатоквартирних будинків не обладнано засобами обліку. В окремих містах оснащення лічильниками складає 20% (Тернопіль) чи 35% (Житомир). Питання до нинішньої влади, чому за останніх 5 років ви не обладнали житловий фонд засобами обліку?», - звернувся він.

 

Експерт нагадав, що у Києві рівень оснащення багатоквартирних будинків засобами обліку складає 88%, при тому що 7% вже встановлених лічильників «зіпсувались».

«Це сталось тому, що за критерієм НКРЕКП, якщо багатоквартирний будинок на 90% оснащений засобами обліку, то регулювання відбувається Комісією, а нижче цього показника - на місцях. І щоб «вийти» із-під впливу Комісії, у Києві спеціально зруйнували лічильники, і тепер КМДА сама управляє, назначає тарифи і контролює», - обурився він.

 

Олексій Кучеренко наголосив також, що відсутність можливості для споживачів послуг регулювати кількість тепла є неабиякою проблемою, а формування тарифів за затратним принципом є неприпустимим в сучасному світі.

«Відсутність можливості регулювати кількість тепла - колосальна проблема тарифоутворення, що існує по всій Україні. Надавач послуг виходить не з того, скільки нам потрібно як споживачам, а з того, скільки слід виробити і «впарити». І ця система призвела до значного подорожчання тарифів за затратним принципом», - пояснив він.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV