Пропрезидентська фракція «Блок Петра Порошенка» свідомо провалила голосування за законопроект №8121 щодо протидії рейдерству, який мав на меті запровадити низку заходів та встановити відповідні запобіжники щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок та майна сільськогосподарських підприємств, оскільки протягом останніх років рейдерське захоплення набуло вкрай загрозливих масштабів.

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, передає INTV.

«Законопроект щодо протидії рейдерству не дозволяв застосувати такі схеми, коли реєстратор переводив без будь-яких документів право власності від однієї юридичної чим фізичної особи - на іншу. Через що, та особа, у якої відібрали власність - роками могла встановити істину у судах і поза судами. І Верховна Рада мала захистити і селян, у яких відбирали землю, і підприємців, і просто мільйон фізичних осіб, у яких відбирали власність», - сказав він.

Народний депутат акцентував, що фракція «Батьківщина» підтримала голосування за відповідне питання, проте законопроект не був ухвалений Верховною Радою України, оскільки «половина фракції «Блоку Петра Порошенка» фактично завалила голосування».

«Можливо, мова іде про підтримку якихось незрозумілих схем, чи це пов'язано із питаннями соціально-економічного розвитку, коли раптом обрізали фінансування окремим мажоритарним депутатам», - припустив він.

За словами Сергія Соболєва, оскільки Верховна Рада України відправила на повторне друге читання відповідний законопроект, то це питання можна вважати таким, що «відкладено у довгий ящик», і наступного разу парламент повернеться до його розгляду мінімум через півроку.

Політик також нагадав, що фракція «Батьківщина» буде голосувати за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, і підтримає будь-який законопроект.

«Проте оскільки ми бачимо, як сьогодні «завалюють» антирейдерські закони, то можна лише уявити, що буде із мораторієм на продаж землі сільськогосподарського призначення», - сказав Сергій Соболєв.

Також зазначимо, що відповідно до пояснювальної записки до документу, законопроект мав на меті, зокрема:

- забезпечення захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки;

- запровадження на законодавчому рівні дієвих запобіжників, які б унеможливили: неправомірне заволодіння землями, які використовуються сільськогосподарськими підприємствами, у тому числі шляхом подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок, які ними використовуються;

- захоплення майна сільськогосподарських підприємств (будівель і споруд, сільськогосподарської техніки, урожаю, інших матеріальних активів);

- поглинання сільськогосподарських підприємств шляхом протиправного привласнення корпоративних прав (часток); протиправне зупинення діяльності сільськогосподарських підприємств внаслідок необґрунтованого накладення арешту на майно та активи підприємств, силової протидії їх виробничій діяльності.

- вирішення інших питань у сфері регулювання земельних відносин, вдосконалення процедури державної реєстрації земельних ділянок, речових прав на них, взаємодії Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

Софія ЗАРУДНА, INTV