Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко є лідером президентського рейтингу, яку готові підтримати 20,8% українців, а її політична сила очолює рейтинг партій, яку готові підтримати на виборах 21,7% респондентів.

Про це сказав під час прес-конференції керівник Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович, коментуючи результати соціологічного дослідження.

«Відповідно до результатів проведеного нами великого опитування, 20,8% тих респондентів, хто визначився із вибором і має намір брати участь у голосуванні, на президентських виборах проголосували б за Юлію Тимошенко. За Володимира Зеленського готові проголосувати 13,4%, Петра Порошенка - 11,1%, Юрія Бойка - 9,6%, Анатолія Гриценка - 7,8%, Олега Ляшка - 6,6%, Святослава Вакарчука - 4,6%, Євгена Мураєва - 4,5%, Олександра Шевченка - 4,2%, Андрія Садового - 3%. При цьому у динаміці протягом 2018 року Юлія Тимошенко демонструвала постійне зростання електоральної підтримки», - сказав він.

 

 

За словами соціолога, Юлія Тимошенко лідирує практично у всіх областях України за виключенням Донецької, Луганської та Харківської, де першу позицію посідає Юрій Бойко. На Львівщині Юлія Тимошенко поділяє лідерські позиції з Петром Порошенком та Анатолієм Гриценком, на Івано-Франківщині - з Олександром Шевченком, і на Миколаївщині із Володимиром Зеленським. 

Також Олексій Антипович наголосив, що моделювання другого туру президентських виборів серед усіх опитаних дало наступні результати: Юлія Тимошенко впевнено перемагає у парах з Петром Порошенком (29% проти 15%) та Юрієм Бойком (29% проти 16%). Також у неї вищий результат у парі з Анатолієм Гриценком (26% проти 21%) і майже рівні позиції у парі з Володимиром Зеленським (25% проти 26%).

«Серед тих, хто має намір брати участь у голосуванні у першому турі, результати наступні: Юлія Тимошенко також упевнено лідирує у парах з Петром Порошенком та Юрієм Бойком (34% проти 18%), має перевагу у парі з Анатолієм Гриценком (30% проти 25%) та незначну з Володимиром Зеленським (30% проти 29%)», - йдеться у дослідженні.

 

Водночас за словами керівника Соціологічної групи «Рейтинг» Олексія Антиповича, якби президентські вибори відбулись найближчим часом, то «однозначний лідер Юлія Тимошенко, яка у президентському рейтингу переважає всіх інших кандидатів майже вдвічі, міг би доєднатись Володимир Зеленський». «Відповідно, другий тур відбувся б між Юлією Тимошенко і Володимиром Зеленським, я якому із невеликою, але все ж таки перевагою перемогла б Юлія Тимошенко», - додав він.


При цьому антирейтинг очолює чинний президент Петро Порошенко, за якого не проголосували б у жодному випадку 50,3% респондентів, які мають намір голосувати на виборах. У цьому показнику чинний голова держави посідає першу сходинку в усіх регіонах, крім Львівщини, де лідером антирейтингу є Юрій Бойко. 

 

Водночас як повідомив заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів, у рейтингу партій лідирує ВО «Батьківщина», яку підтримують 21,7% тих, хто визначився з вибором партії та має намір голосувати на виборах. За партію «Слуга народу» готові віддати свої голоси 12,4%, БПП Солідарність - 9,6%, Опозиційний блок - 9,5%, Громадянську позицію - 7,8%, Радикальну партію - 6,5%, УКРОП - 4,6%, партію «Наші» - 4,2%, Самопоміч - 4,0%. Рейтинг інших партій - менше 4%. Водночас, понад третина опитаних або не визначилися з вибором партії або взагалі не мають намірів голосувати на виборах.

При цьому ВО «Батьківщина» є лідером підтримки у всіх областях за виключенням Донбасу та Харківщини, де першу сходинку рейтингу посідає Опозиційний блок. А також у річній динаміці помітне зростання рейтингу партій ВО «Батьківщина», «Слуга народу» та УКРОП. Дещо відновила свої позиції БПП «Солідарність», майже без змін показники Опозиційного блоку, Громадянської позиції та Радикальної партії. Втратили підтримку партії «За життя» та Самопоміч. 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV