Президентська виборча кампанія-2019 є достатньо брудною, адже нині має місце порушення виборчого законодавства, використання різних незаконних засобів впливу і застосування провокацій.

Про це під час прес-конференції сказав директор Агентства моделювання ситуацій (АМС) Віталій Бала, передає INTV.

«На мітингу кандидата у Президенти Юлії Тимошенко у Білій Церкві кидали димові шашки, на Контрактовій площі у Києві також мав місце інцидент. Маємо ситуацію із перешкоджанням агітації Анатолію Гриценку, і навіть зафіксовано напад на Вілкула. Цей набір інструментів: травматичні пістолети, ножі, кастети і також зеленка - ніяк не демонструє, що ідуть інтелектуальні змагання», - сказав він.

За словами експерта, окремі кандидати у Президенти користаються відповідним арсеналом засобів, а крім того, у цьому «зацікавлена Російська Федерація, тому що піднімається градус напруги».

Віталій Бала також додав, що рекламна кампанія також демонструє, що «не всі кандидати у Президенти мають рівні можливості». Політолог наголосив, що кандидати мають виходити на публічні дебати, а також вказав на практику використання технічних кандидатів, яким нині є Тимошенко Юрій Володимирович, що «дає можливість відтягнути певну кількість голосів у Юлії Тимошенко».

Експерт також додав, що позитивним чином можна оцінити заяву Арсена Авакова щодо порушень ходу виборчої кампанії, і він як голова МВС «має відповідати, і вживати превентивні заходи».

За словами Віталія Бали, серед переліку зареєстрованих, максимум 4 кандидати у Президенти можуть і хочуть претендувати на перемогу - Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Володимир Зеленський, і, можливо, Анатолій Гриценко. При цьому решта кандидатів зі списку, вірогідно, розраховують на співпрацю після виборів із переможцем.

Експерт додав, що нині важливо зрозуміти, які будуть можливі альянси після першого туру виборів Президента України.

«Адже той, хто займе 3, 4 чи 5-те місця на першому турі, і в залежності від їх підтримки того чи іншого кандидата у другому турі - вони можуть і визначити долю цих виборів», - впевнений він.

Політолог схвалив підписання низкою кандидатів у Президенти Меморандуму про чесні вибори, а порадив «Порошенку так само підписати цей Меморандум, щоб зняти певне кліше, що утворилась коаліція проти Порошенка».

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV