У Вільнюсі вважають, що Мінськ став найважливішим союзником Москви, а російська розвідка використовує своїх білоруських колег.

 

Департамент державної безпеки Литви опублікував звіт, в якому Білорусь поряд з Росією і Китаєм названа загрозою національній безпеці. Про це в понеділок, 11 лютого, повідомляє Delfi

 

Відзначається, що Білорусь потрапила в список як найважливіший союзник Кремля. 

За даними литовських спецслужб, Білорусь співпрацює з Росією у всіх сферах. Це стосується військової, економічної, політичної сфер, у той час, як розвідки двох країн працюють у тісній взаємодії і вербують громадян країн Заходу, що прибувають до Росії або Білорусі. 

Також наголошується, що Росія прагне поставити процеси в Білорусі під все більший контроль.

 

На думку Литви, Росія розглядає Білорусь як "буферну державу", плацдарм для бойових дій в разі конфлікту із Заходом/НАТО, як прикордонну країну, за допомогою якої Москва може надавати свій вплив у регіоні. 

 

Інший момент, якого торкнуться окремо, це проект Білоруської АЕС. Він охарактеризований як "такий, що не відповідає стандартам ядерної безпеки, комерційно необґрунтований, підтримуваний російськими грошима і технологіями, мета якого - посилити позиції Росії в регіоні". 

 

Нагадаємо, Державна прикордонна служба попередила українців про небезпеку поїздок до Білорусі. 

Раніше Лавров оцінив ймовірність об'єднання Росії і Білорусі.