Учасники акції опозиції мають намір вимагати від Мадуро пропускати гуманітарні конвої через кордон, повідомляє Reuters.

"Ми повернемося на вулиці, щоб вимагати відкриття кордонів для гуманітарної допомоги. Ми врятуємо більш ніж 300 тисяч венесуельців, які зараз під загрозою голодної смерті", - заявив тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо.

Гуайдо координує дії західних партнерів, які намагаються доставити ліки та харчі до Венесуели.

 


 

У свою чергу Мадуро заявляє, що ніякої кризи, і засуджує надання допомоги.

За його словами, ці дії є "демонстративною акцією, якою керують Сполученими Штатами".

Мадуро не дозволяє конвоям з гуманітарними вантажами перетинати кордон країни.

Раніше повідомлялося, що перша партія гуманітарної допомоги для Венесуели прибула на територію країни і передана медикам.

 

10 січня розпочалася друга каденція Ніколаса Мадуро. Після інавгурації, 15 січня, парламент Венесуели оголосив Мадуро узурпатором.

Національна асамблея, контрольована опозиційною більшістю, оголосила другий термін Мадуро нелегітимним. Головою парламенту обрали 35-річного Хуана Гуайдо.

 

21 січня в столиці країни Каракасі група військових зажадала усунути президента від влади і закликала громадян країни приєднатися до повстання. У зіткненнях під час протесту загинули не менше 14 людей.

23 січня Гуайдо проголосив себе "виконуючим обов'язки президента". Про підтримку Гуайдо заявили США, ЄС, Канада, Ізраїль, Гватемала, Бразилія, Аргентина, Перу, Чилі, Парагвай, Гондурас, Коста-Ріка, Панама, Болівія та інші країни.

 

У той же час в РФ визнали травневі вибори, а Мадуро - законним главою держави. До такої позиції також приєднався президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, а також президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Ніколас Мадуро заявив, що не має наміру залишати пост президента Венесуели до закінчення терміну повноважень у 2025 році.