Пентагон у новому звіті про загрози у космосі попереджає, що Пекін і Москва розробляють технології для послаблення позицій США у космічному просторі, серед яких лазери, що здатні виявляти та знищувати американські супутники.

Про це інформує CNN з посиланням на американську розвідку.

"Китай і Росія розробляють різноманітні засоби для використання уявної американської залежності від космічних систем та для послаблення позицій США у космічному просторі", - йдеться у звіті розвідки.

Звіт, опублікований у понеділок, називається "Виклики безпеці у космосі", у ньому аналізуються російські, китайські, іранські та північнокорейські можливості у космічному просторі.

Зазначається, що американські супутники відіграють важливу роль у різних напрямках - від навігації, націлювання зброї та збору даних розвідки до контролю за ядерною програмою Північної Кореї та моніторингу російської та китайської військової діяльності.

Вони також несуть датчики, що беруть участь у виявленні запуску ракет противника.

Зростання космічних можливостей Китаю та необхідність убезпечити американські супутники були відзначені адміністрацією Дональда Трампа як причина, чому США потребують розвитку космічних військ.