Глава Європейського командування США генерал Кертіс Скапаротті заявив, що російські військові стратеги серйозно вивчають можливість застосування ядерної зброї у обмежених військових конфліктах.

Про це він сказав комітету Палати представників США з питань збройних сил, повідомляє Голос Америки.

"Я думаю, що це частина російської доктрини і їх способу ведення війни, якщо хочете", - зазначив Скапаротті.

 

 

Представники Пентагону вважають, що Росія, яка не може конкурувати з американськими військовими в тривалому конфлікті із застосуванням звичайних видів зброї, роздумує про використання ядерної зброї для швидких перемог над більш слабкими сусідами, перш ніж в справу можуть втрутитися американські війська.

"Ескалація з метою домінування - ось як вони дивляться на це. І якщо ви подивитеся на модернізацію їхніх збройових систем сьогодні, то, думаю, ви помітите, як вони можуть використовуватися саме для цих цілей при певній ескалації. Я вважаю, що вони дійсно розробляються для цього", - підкреслив американський генерал.

 

За його словами, якщо стане ясно, що задіяний такий сценарій, то "США опиняться у несприятливій ситуації, коли їм доводиться реагувати так, що це може розглядатися, як ескалація конфлікту, що є вкрай проблематичним розвитком подій при конфронтації з ядерними державами".

 

Росія підкріплює цю стратегію "активними запасами, що складаються з приблизно двох тисяч збройових систем, здатних доставляти порівняно невелику ядерну зброю", - зазначив Скапаротті.

 

"Російські запаси нестратегічної ядерної зброї викликають заклопотаність, оскільки вони підтримують помилкову переконаність Москви у тому, що обмежене застосування першими ядерної зброї, можливо, малопотужної зброї, дасть Росії силову перевагу в кризах і на більш низьких рівнях конфлікту", - сказав він.