Після 31 березня Генпрокурор Юрій Луценко, заступник голови СБУ Віктор Кононенко відповідатимуть перед законом за організоване ними напередодні виборів залякування членів ДВК і спостерігачів від «Батьківщини».

 

Про це заявив на брифінгу в парламенті перший заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

 

Він повідомив про те, що процесуальний прокурор Саєнко, підлеглий Генпрокурора, дав спеціальне доручення заступнику керівника СБУ провести перевірку 5 тисяч осіб, які «дивним чином переважно є членами ДВК і спостерігачами на майбутніх виборах».

 

За словами заступника Голови фракції «Батьківщина», це не лише втручання у виборчий процес і залякування людей, це - пряме порушення Кримінально-процесуального кодексу України (КПК).

«Фактично дві особи в державі - Генеральний прокурор Луценко і його процесуальний прокурор Саєнко дають доручення на незаконні слідчі дії, порушуючи Конституцію, КПК, підставляючи десятки, а, можливо, й сотні працівників прокуратури та СБУ», - пояснив парламентарій.

Сергій Соболєв переконаний: єдине завдання, яке переслідує команда Порошенка, - залякати членів ДВК від «Батьківщини».

 

Звертаючись до президента, Генпрокурора та СБУ, народний депутат наголосив: «Вам це не вдалося зробити ні за Януковича, якому ви молилися, вам це не вдалося зробити за жодної влади. Бо члени ДВК від «Батьківщини» вже 20 років відстоюють право і справедливість на кожній виборчій дільниці».

 

Як повідомив Сергій Соболєв, у команди «Батьківщини» є «прізвища десятків людей в прокуратурі та СБУ, яких Луценко і Кононенко втягнули в незаконну діяльність, і по кожному з них зараз ведеться протоколювання за участю адвокатів».

«Кожен такий випадок буде розглядати ДБР і САП. І справедливість буде відновлено. І якщо ви думаєте, що такими методами когось примусите відмовитися від виконання прямих обов'язків дотримуватися закону, то ви глибоко помиляєтеся. А за такі дії ви, Луценко і Кононенко, будете нести персональну відповідальність. Ми узагальнимо ці матеріали, і після завершення цієї виборчої кампанії у вас буде нова «кампанія», але вона проходитиме згідно із законом і Конституцією», - підсумував представник «Батьківщини».