Члени Європарламенту підтримали резолюцію, що закликає до нових санкцій для покарання державних і недержавних суб'єктів, відповідальних за грубі порушення прав людини.

Про це повідомляє прес-служба ЄП.

У резолюції, прийнятій у четвер, Європарламент закликає до створення нового режиму санкцій на рівні ЄС для заморожування активів та заборони видачі віз особам, які беруть участь у серйозних порушеннях прав людини.

Цей список має містити державні і недержавні суб'єкти, які сприяли, фізично, фінансово або через акти системної корупції, до таких зловживань і злочинів по всьому світі.

Члени Європарламенту заявляють, що рішення щодо переліку та вилучення з нього осіб, причетних до таких дій, має ґрунтуватися на чітких, прозорих та специфічних критеріях, безпосередньо пов'язаних зі скоєним злочином, щоб гарантувати ретельний судовий перегляд.

Вони також закликають країни Євросоюзу створити механізм для запровадження санкцій і загальноєвропейський нагляд, оскільки за останні місяці були випадки, коли європейські компанії та країни порушили санкції ЄС.

Новий режим санкцій зміцнив би роль ЄС як глобального гравця щодо прав людини і повинен символічно носити ім'я Сергєя Магнітського, кажуть депутати.