Маніпуляція суспільною думкою і фальсифікація думкою виборців - це головне на що розраховує нині влада, а соціологічні результати «досліджень» покликані легітимізувати викривлення вільного волевиявлення українців.

Таку думку озвучив під час прес-конференції у Києві на тему «Новітні форми соціологічних маніпуляцій на президентських виборах» Віктор Небоженко, директор соціологічної служби «Український барометр», передає INTV.

«Нині відбувається соціологічна війна соціологічних служб. Єдине, що заспокоює, що ті хто робив одноразові фальсифікації для маніпулювання суспільною думкою - вони щезнуть. А ті, які нині всі «поважні», які чуть-чуть змінюють ту чи іншу цифру - вони відразу стануть об'єктивними, як тільки завершаться вибори», - сказав він.

 

Інша справа, чому мовчить Інститут соціології НАН України та чому мовчить Соціологічна асоціація України? Це, у свою чергу, спонукає партійні штаби проводити дослідження власними силами, бо «вони вже не розраховують на соціологів», зауважив В. Небоженко.   

«Зрозуміло, що соціологічні сфальсифіковані дослідження - це всього лиш спосіб, піар для фальсифікацій на «великих» виборах. Тобто, маніпуляція суспільною думкою і фальсифікація думкою виборців - це головне на що розраховує влада, а соціологічні результати - це будуть якби «легітимізувати» це», - наголосив соціолог.  

 

За його словами, суспільство нині не має реальної соціології, об'єктивного представлення в ток-шоу - «там завжди в ту чи іншу сторону». Також суспільство «явно не зможе орієнтуватися на суди», а роль ЦВК «дресирована» і «вони нам точно не скажуть правду», зазначив В. Небоженко.

«У суспільстві залишилося обмаль критеріїв по яких би населення, громадськість признала б той чи інший результат, чи повірили б тому чи іншому. Це нове для України і це страшно ускладнить результати першого туру. А другий тур - це буде вже інша Україна», - резюмував директор соціологічної служби «Український барометр».  

 

Як відомо, згідно результатів одного з найбільших анкетувань за всю історію України, проведеного у лютому у всіх регіонах України та під час якого було опитано близько 2,5 млн громадян, беззаперечну перемогу у першому турі отримала б кандидат у Президенти, Юлія Тимошенко. За неї готові проголосувати 31,68% українців.