Одне з найбільших анкетувань за всю історію України, яке провела партія «Батьківщина», показало організаційні спроможності політичної сили та її союзників захистити реальні результати виборів.

Таку думку висловили під час прес-конференції у Києві на тему «Новітні форми соціологічних маніпуляцій на президентських виборах» політичні експерти.

Як відомо, згідно результатів анкетування, проведеного у лютому у всіх регіонах України та під час якого було опитано близько 2,5 млн громадян, беззаперечну перемогу у першому турі отримала б кандидат у Президенти, Юлія Тимошенко. За неї готові проголосувати 31,68% українців.

Це реальні цифри, з огляду на те, що «проведена така величезна робота» і 2.5 мільйона українців, які були опитані, не може не йти ні в яке порівняння з соціологічними вибірками, зокрема «Соцису», яка складає близько 2 тисяч респондентів, наголосив Костянтин Матвієнко, експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика». 

 

 

Також, при моделюванні другого туру виборів Президента України Юлія Тимошенко перемагає обох головних опонентів - Володимира Зеленського і Петра Порошенка, зазначив експерт. 

«Цей результат абсолютно корелює з виборами, які проводилися останні три роки до Об'єднаних територіальних громад. Тобто, це є додатковим підтвердженням того, що ці дані, які отримали волонтери, хто проводив опитування - вони виглядають цілком релевантними», - підкреслив К. Матвієнко.

Опитування також показало організаційні спроможності партії «Батьківщина» та її політичних союзників «захистити реальні результати виборів» та убезпечити суспільство від фальсифікацій і маніпуляцій, додав експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика».

Обираючи ж нового президента, українці передусім зважатимуть на відповідальність, яку нестиме майбутній глава держави перед своїми виборцями, зауважив Віктор Небоженко, директор соціологічної служби «Український барометр».

 

 

«Так ось, якщо обирати між досвідченою і сильною Тимошенко, та молодим, талановитим і гарним Зеленським, то ми ж усі підсвідомо розуміємо: якщо він стане президентом і якщо буде щось не так, ми не зможемо сказати йому - ти відповідай. Бо він скаже - а я Вам нічого не обіцяв. А Тимошенко відповідає, бере на себе відповідальність», - аргументував фахівець.