Нам потрібна демократія для того щоб влада змогла за будь-яку ціну, будь-яким способом себе переобрати, чи нам потрібна демократія для того аби знайти волевиявлення народу?

Відповідь на запити, які стоять перед Україною має дати народ, у цьому переконаний Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій.

«На адмінресурс, на фінансовий ресурс в Україні або на спроби перемогти «за будь-яку ціну» завжди знайдеться народний спротив. Є право у людей на спротив, тому що їх просто заставляли або намагалися заставити голосувати на користь діючої влади. Звідси і бачимо сьогодні як на цей адміністративно-силовий і адміністративно-фінансовий тиск виникає контр тиск: противага вулиці, різних національно-патріотичних угрупувань, якщо на адміністративно-фінансовий тиск не реагують відповідні офіційні інституції. В тому числі ЦВК, правоохоронні органи, які теж політично заангажовані і які мають займати сторону закону і народного суверенітету, а не суверенітету влади», - сказав політолог під час прес-конференції у Києві на тему «Новітні форми соціологічних маніпуляцій на президентських виборах», передає INTV.

 

 

Відтак, коли суверенітет влади у виборах проявляє себе адміністративно-силовим шляхом, тоді знайдеться і народний спротив, і народний суверенітет в різних формах вуличної активності, зазначив В. Карасьов.

«В різних формах націонал-патріотичного спротиву або молодої, злої націоналістичної вулиці, яка не погоджуються з такою формою ведення кампанії. Тим більше, все це підігрівається такою скандальною ситуацією, яка виникла сьогодні навколо «Укроборонпрому», - зауважив директор Інституту глобальних стратегій.

Якщо це продовжуватиметься й надалі, то «нас чекають дуже складні і непередбачувані часи», особливо напередодні першого туру, а потім між першим і другим туром виборів Президента України, застеріг В. Карасьов.

«Що нам треба? Нам треба виграти виборами демократію, чи виграти владі свою владу? Нам потрібна демократія для того щоб влада змогла в будь-яку ціну, будь-яким способом себе переобрати, чи нам потрібна демократія для того щоби знайти волевиявлення народу? Нехай свою відповідь дасть народ на запити, які стоять перед країною», - підкреслив політолог.

Програвати нині ніхто не хоче, але це не питання суб'єктів виборчого процесу - кандидатів, а це питання до народу, «хто має програти, а хто має виграти, хто має залишитися у владі, в політиці, а хто ні», резюмував В. Карасьов.