Розпуск Верховної Ради України після обрання нового Президента України є технічно можливим, але малоймовірним. Але після обрання нового парламенту і формування нової коаліції, йтиметься про пошук ефективного прем'єр-міністра, якого буде підтримувати парламент, і який зможе втілювати поетапно політику виведення країни із кризи.

Про це під час прес-конференції сказав політолог Сергій Биков, передає INTV.

«Я ставлюсь скептично до розпуску парламенту. У цьому немає жодної необхідності, бо парламенту залишиться працювати півроку. Якщо проводити позачергові вибори, то вони мають відбутися влітку. Тобто, дострокові парламентські вибори - цей сценарій є реальним і можливим, але не достатньо ймовірним», - сказав він.

За словами політолога, Президент України відповідно до Конституції України має вичерпний перелік можливостей для розпуску парламенту. Зокрема, він нагадав, що нинішній склад коаліції становить 215 депутатів при 226 необхідних, і у разі оголошення відповідного факту головою ВРУ і у випадку неможливості формування нової коаліції протягом двох місяців, Президент отримає право розпустити Верховну Раду України.

Сергій Биков також наголосив, що новий Президент після інавгурації отримає доволі необмежені повноваження в частині кадрових призначень.

«Без участі парламенту і уряду, Президент має виключно три можливості з кадрових рішень: призначення половини складу Національного комітету телебачення і радіомовлення, половину складу Ради Національного банку України і третину складу Конституційного суду України. Решта призначень відбувається або за погодженням ВРУ, або за відповідним поданням Кабінету Міністрів України», - сказав він і додав: «Приміром, призначення голів облдержадміністрацій відбувається виключно за поданням Кабміну».

За поясненням політолога, урядом керує не Президент, а прем'єр-міністр України, який призначається парламентською більшістю - це ключовий аспект у парламентсько-президентській формі правління.

Сергій Биков додав, що якщо мова іде про побудову сильної держави, то України потрібен ефективний прем'єр-міністр, якого буде підтримувати парламент, і який зможе втілювати поетапно політику виведення країни із кризи.

«Сьогодні є кандидатури на пост нового прем'єр-міністра України, і я б радив звертати увагу на тих, хто вже обіймав таку посаду і має досвід виведення країни із світової фінансової кризи. Адже що слід робити - знатиме лише одна політична команда», - запевнив він, натякаючи на команду ВО «Батьківщина» і її Лідера Юлію Тимошенко. 

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV