На території Польщі можуть розмістити ще до шести тисяч американських солдатів. Про це повідомляє газета Rzeczpospolita. За даними видання, домовленість про посилення американської військової присутності в Польщі може бути оголошена під час можливого візиту президента США Дональда Трампа в країну, приуроченого до 80-річчя початку Другої світової війни. Заходи з нагоди цієї дати заплановані в Польщі на 1 вересня.

 

Зазначається, що в Пентагоні склалося чітке бачення того, як зміцнити американські сили в Польщі. Замість того, щоб створювати одну "супербазу", відому як "Форт Трамп", американська сторона планує розосередити свої військові контингенти по країні і довести їх чисельність до приблизно шести тисяч осіб.

 

Планується змінити статус значної частини військ, включаючи бронетанкову бригаду в місті Жагань, з ротаційної на постійну. Американська сторона може також взяти на себе на постійній основі координацію батальйону НАТО, дислокованого в місті Ожиш поблизу російського кордону, пише видання.

В числі інших проектів - розгортання американських сил для охорони систем європейського сегменту американської глобальної ПРО, які будуть розміщені в містечку Редзіково на півночі Польщі.

 

У разі реалізації цих планів Польща за чисельністю американських військ в Європі буде поступатися лише Німеччині, Італії і Великій Британії. Наразі у Польщі розміщується американська танкова бригада чисельністю до 4 тисяч військовослужбовців.