Україна і Грузія мають стати членами НАТО, так як це сприятиме зміцненню безпеки в Чорноморському регіоні. Цю тезу озвучили міністри закордонних справ Польщі, Румунії і Туреччини на тристоронній зустрічі в Анкарі в п'ятницю, 19 квітня, передає "Укрінформ".

 

Голова МЗС Румунії Теодор Мелешкану констатував, що Румунія, Польща і Туреччина стикаються з тими ж проблемами і викликами в сфері безпеки, що й Україна з Грузією. Він також нагадав, що офіційний Бухарест і союзники по НАТО не визнають анексію Криму.

 

 

"Такі країни, як Грузія і Україна, повинні приєднатися до НАТО", - висловив упевненість дипломат.

 

Польський міністр Яцек Чапутович вказав на важливість відновлення територіальної цілісності України і Грузії, назвавши дії РФ у Чорному морі загрозою для безпеки Європи. Він також висловився за посилення присутності НАТО в регіоні.

 

 

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу також підтримав атлантичні прагнення Києва та Тбілісі.

 

 

"Ми особливо прагнемо допомагати країнам в Чорноморському регіоні. Україна - одна з цих країн. Ми також прихильники того, що Грузія повинна бути включена в НАТО якомога швидше", - підкреслив глава турецького МЗС.

У свою чергу, Мелешкану і Чапутович висловилися за включення Туреччини до Європейського Союзу для зміцнення стабільності на континенті.