Верховна Рада України відправила на повторне друге читання у профільний комітет законопроект №6256 про реформу парламенту, яким пропонувалося передбачити, що в парламенті наступного скликання, склад якої буде сформований на виборах, що проводяться за пропорційною системою, буде створено не більше 20 комітетів.

Відповідне рішення підтримали 229 нардепів.

У першому читанні пропонувалося, що комітети повинні чітко співвідноситися зі сферами діяльності міністерств уряду.

У ході розгляду в другому читанні глава парламенту Андрій Парубій під стенограму уточнив, що комітети будуть формуватися без прив'язки до міністерств Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, даний закон у першому читанні за основу Рада підтримала в квітні 2018 року.

Як відомо, Андрій Парубій на початку тижня анонсував, що в четвер Верховна рада України може розглянути питання реформи парламенту. Спікер ВР нагадав, що минулого разу нардепи не змогли консолідуватися для розгляду цього питання.

Так, на минулому пленарному тижні спікер ВР заявив, що у Верховній Раді недостатньо голосів для розгляду законопроектів щодо реформи парламенту. Так, під час сигнального голосування один із законопроектів про реформу парламенту №7550 підтримали лише 163 народних депутата. Тому нардепи так і не перейшли до його розгляду.