Верховна рада звернулася до Кабінету міністрів і президента з приводу визнання басейну річок Хомора і Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Так, Рада після низки невдалих голосувань підтримала за основу та в цілому проект постанови №10162 "Про подолання негативних наслідків екологічної ситуації в басейні річок Хомора і Случ". За документ проголосували 228 нардепів.

Зокрема, Рада зобов'язала Кабмін здійснити подання президенту України про визнання басейну річок Хомора і Случ на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського та Новоград-Волинського районів Житомирської області зоною надзвичайної екологічної ситуації. Президента просять оголосити басейн річок Хомора і Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Відзначимо, в пояснювальній записці автори проекту зазначають, що протягом чотирьох років в річки Хомора (Хмельницька область) і Случ (Хмельницька, Житомирська та Рівненська області) роблять небезпечні промислові викиди. Винуватцями забруднення органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та місцеві жителі називають ТОВ "Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна" та КП "Полонне тепловодопостачання", розташовані в Хмельницькій області.