Колишній посол США в Україні Джон Гербст заявив про несправедливість звинувачень в бік нинішнього американського посла Марі Йованович, яка завершує роботу на цій посаді.

 

В інтерв'ю Радіо НВ Гербст підкреслив, що звинувачення [ймовірно, дипломат мав на увазі заяви генерального прокурора України Юрія Луценка, - Ред.] в "американських політичних махінаціях" не були підкріплені фактами.

"Ви могли спостерігати цю небезпеку [підтримки українськими топ-чиновниками однієї зі сторін в американській політиці], коли впливовий конгресмен від демократів заступився за посла США в Україні Марі Йованович, яку несправедливо звинуватили у американських політичних махінаціях, не підкріплюючи це аргументованими фактами", - повідомив екс-посол Сполучених Штатів в Україні.

 

Нагадаємо, в березні 2019 року Луценко заявив, що посол США в Україні Марі Йованович під час їхньої першої зустрічі довірила йому список осіб, проти яких не можна вести розслідування.

У Держдепі США заявили, що інформація Луценко не відповідає дійсності і має на меті заплямувати репутацію дипломата.

Пізніше стало відомо, що Йованович у понеділок, 20 травня, завершує роботу на своїй посаді.

14 травня 2019 року генеральний прокурор України Юрій Луценко зробив повторну заяву стосовно Йованович. Він дорікнув її в тому, що вона, за його словами, не завжди була об'єктивна в своїх оцінках діяльності правоохоронних органів.