Верховна Рада України на позачерговому засіданні провалила законопроект Президента України щодо зміни виборчого законодавства, таким чином зберігши стару систему, проти якої сам же парламент і виступав.

Про це віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд сказала під час брифінгу після закриття засідання Верховної Ради України, передає INTV.

«Позачергове засідання Верховної Ради закінчилось нічим. Законопроекти Президента не були включені до порядку денного - один документ стосувався ліквідації мажоритарної системи і пониження прохідного бар'єру з 5% до 3%. Другий - спрощення системи закупівель під час дочасних виборів», - сказала вона.

За словами політика, «Самопоміч» підтримувала включення до порядку денного обох законопроектів, адже ліквідація мажоритарки - це «великий поступ для скасування системи Януковича, яку той створив для узурпації влади».

Віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд звернула увагу, що і «БПП», і «Народний Фронт» весь цей час були в коаліції і могли будь-якої миті ухвалити Виборчий Кодекс, але профільний комітет навіть не зміг зібратися.

«Ті, хто зараз кричать про відкриті списки, зробили все, щоб не відбулося навіть засідання Комітету з правової політики і щоб не внести документ до другого читання. Вони зробили все, щоб Виборчий кодекс не був ухвалений принаймні зараз. І фактично Верховна Рада зберегла ту систему, проти якої весь зал так виступав. Адже закриті списки і так діють. Можна було знищити хоча б мажоритарну, яка є не меншим злом. Але представникам перш за все «БПП» це невигідно», - обурилась Сироїд.

«Якщо ви подивитесь, хто висуватиметься по мажоритарці від БПП, то це люди, які роками засівали. Прийдуть знову Кононенко і Березенко, які окучували ці округи роками. Через це вони не хочуть відмовлятись від мажоритарної системи, бо вони туди вклади гроші. Тільки не свої, а наші податки», - додала вона.

 

Софія ЗАРУДНА, INTV