Північна Корея заявила, що "довільна і нечесна" позиція США призвела до нездатності досягти домовленості під час другого саміту лідерів, попередивши, що ядерна проблема ніколи не буде вирішена без нового підходу.

Про це повідомляє Reuters.

Представник МЗС Північної Кореї звинуватив Сполучені Штати в спробі перекласти провину за зрив саміту між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і президентом США Дональдом Трампом в лютому.

"Основною причиною невдачі переговорів КНДР-США на вищому рівні в Ханої є довільна і нечесна позиція, зайнята Сполученими Штатами, які наполягають на методі, який абсолютно неможливо реалізувати", - сказав неназваний представник МЗС в заяві, зробленій офіційним інформаційним агентством KCNA.

"Чим далі буде зростати їх недовіра і ворожі дії по відношенню до КНДР, тим жорсткішою буде наша реакція" - заявив чиновник.

"І, відповідно, перспектива вирішення ядерної проблеми буде набагато похмурішою", - наголосив він.

Ця заява стала останньою критикою Сполучених Штатів після провального саміту у В'єтнамі, на якому Кім домагався пом'якшення санкцій в обмін на частковий демонтаж ядерної програми Північної Кореї.

В останні тижні напруженість знову зросла. На початку цього місяця КНДР запустила ракети малої дальності, і Вашингтон повідомив про захоплення північнокорейського судна, підозрюваного в незаконних поставках вугілля в порушення санкцій.