Рейтинг «Блоку Петра Порошенка» напередодні парламентських виборів буде поступово знижуватись за рахунок «відтоку» голосів виборців за партію «Голос» Святослава Вакарчука, в той час як партія ВО «Батьківщина» просунеться вперед і при формуванні парламентської коаліції стане головним коаліційним партнером «Слуги народу».

Про це під час прес-конференції сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, передає INTV.

Експерт прогнозує, що за результатами найближчих парламентських виборів до Верховної Ради України пройдуть партія «Слуга народу», партія Медведчука-Бойка чи певний об'єднавчий формат, партія ВО «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка», «Голос» Святослава Вакарчука, і, ймовірно, партія «Сила і Честь». При цьому, за його прогнозом, позиція у рейтингу «Блока Петра Порошенка» відкотиться за рахунок відтоку голосів виборців за партію Святослава Вакарчука, натомість підтримка ВО «Батьківщина» - зросте. 

«Думаю, що рейтинг «Блоку Петра Порошенка» буде знижуватись за рахунок того, що частина голосів буде «перетікати» до Вакарчука. І вважаю, що на західноукраїнському і центральноукраїнському електоральному полі буде просуватись партія «Батьківщина», - сказав політолог. 

Водночас він наголосив, що після парламентських виборів партія «Слуга народу» ініціюватиме формування коаліції, де головним коаліційним партнером вочевидь стане партія ВО «Батьківщина», а її лідер - Юлія Тимошенко - прем'єр-міністром як фаховий і досвідчений політик високого рівня, якого нині не має команда чинного президента.

«Виходить так, що Президент - від «Слуги народу», в коаліції будуть «Батьківщина», Смєшко і, можливо, мажоритарними. Ймовірно, що головою ВРУ буде представник «Слуги народу», а прем'єр-міністром - як не крути -представник «Батьківщини». Мова йде про лідера партії Юлію Тимошенко», - впевнений він.

«Нині такі коаліційні розклади, які закриють ланцюжок трансформації політичної системи і великого транзиту влади, який почався із президентських виборів і закінчиться парламентськими виборами - формуванням коаліції, обранням голови ВРУ, прем'єр-міністра і відповідними процедурами», - завершив Вадим Карасьов.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV