За підсумками обробки більшості голосів переможцем у президентській гонці став незалежний кандидат, економіст Гітанас Науседа. Його підтримали 68,4 відсотка виборців.

Суперниця Науседи, колишня міністр фінансів країни Інгріда Шимоніте набрала 30,3 відсотка голосів. Підрахунок голосів ще триває, однак результати суттєво не зміняться, зазначає 24tv.ua з посиланням на Delfi.

 

Новообраний президент Литви також озвучив свою позицію щодо Росії та України.

За словами Науседи, риторику його країни щодо Росії варто змінити, однак про будь-які  серйозні кроки не йтиметься, доки не зміниться перебіг подій в Україні.

 

"Я б хотів бути дипломатичним і використовувати лексикон, який міг би бути дещо іншим, порівняно з лексиконом, який використовувався раніше", 
- зазначив він.

Водночас, Науседа наголосив, що вважає дії Росії щодо України агресією проти іншої держави. Він зауважив, що стосунки з РФ не зміняться доки "ситуація в Україні буде схожа на нинішню".

 

вибори в Литві
Після підрахунку більшості голосів Науседа зустрівся з виборцями // delfi.lt

 

Говорячи про Інгрід Шимоніте, Науседа сказав, що це була конкурентка, про яку можна лише мріяти, у якої є щира підтримка людей.

"Вона - щира, мудра, цілеспрямована і раціональна людина, яка, до всього іншого, я думаю, буде відігравати важливу роль в політиці Литви у найближчі десятиліття. Я сподіваюся, що у нас складуться дружні відносини і ми багато зможемо зробити на благо Литви", - сказав Науседа.

У першому турі, який пройшов 12 травня, за пост президента боролися дев'ять осіб. Тоді Науседа набрав 30 відсотків голосів, Шимоніте відставала від нього менш ніж на один відсоток. Для перемоги в першому турі кандидатові потрібно отримати не менше 51 відсотка голосів.

Громадяни Литви обирають президента терміном на п'ять років з можливістю одноразового переобрання. З 2009 року пост глави держави займала Даля Грібаускайте, в 2014-му вона була переобрана на другий термін.