Президент США Дональд Трамп заявив про готовність до переговорів з іранським керівництвом, якщо Тегеран хоче цього. Про це він повідомив на зустрічі з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе.

 


"Я думаю, що Іран хотів би провести переговори, і якщо вони цього хочуть, ми готові", - сказав Трамп. - "Подивимося, що станеться, але я знаю, що прем'єр-міністр Абе підтримує близькі стосунки з Іраном".

 

Трамп зараз перебуває в Японії з візитом.

За словами президента США, "ніхто не хоче, щоб сталося щось жахливе, особливо я". Тиждень тому Трамп погрожував Ірану повним знищенням.

Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов'язань в рамках ядерної угоди. США в 2018 році вийшли з цієї угоди в односторонньому порядку і запровадили санкції проти нафтового і банківського секторів іранської економіки. У відповідь на останні кроки Тегерана Вашингтон оголосив про введення санкцій проти металургійної та гірничодобувної галузей Ірану.

 

Іран пригрозив відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди, включаючи обмеження по збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити Тегеран від американських санкцій. В ЄС відкинули ультиматум і закликали Іран повернутися до виконання пунктів ядерної угоди, а також пригрозили застосувати санкції в разі відмови Тегерана зробити це.

 

США відправили в регіон авіаносну групу на чолі з авіаносцем "Авраам Лінкольн" і групу бомбардувальників B-52. Також США наказали державним службовцям, які не виконують надзвичайних завдань, покинути Ірак, а американські війська в Іраку і Сирії були приведені в стан підвищеної боєготовності.

 

 

У відповідь на такі дії в Корпусі вартових ісламської революції заявили про готовність дати відсіч Вашингтону. Втім Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що війни Ірану зі США не буде.