При бажанні, у Британії і надалі є можливості підтримувати Україну незалежно від того чи вона буде членом Європейського Союзу (далі - ЄС). Головні ж ризики для офіційного Києва - в економічній площині.

Таку думку висловив під час конференції у прес-центрі «Главкому» Микола Бєлєсков, заступник директора ІСП з наукових питань, передає INTV.

Так, напередодні чергового можливого виходу Британії з ЄС без Угоди, який не стався, британський уряд опублікував документи щодо санкцій по різних напрямках і одним з таких документів була антиросійська директива.

«Що ми робитимемо з антиросійськими санкціями? Ну, по-перше, там чітко сказано, що буде продовжена така політика, але дається можливість самим посилювати санкції. Тобто, умовно кажучи, Брексіт звільняє Британію з кимось щось погоджувати в плані санкційної політики на рівні ЄС», - сказав М. Бєлєсков.

З одного боку - це позитив, адже у Британії передбачена можливість конфіскації будь-яких активів, які є в країні (включно з нерухомістю) якщо буде доведено, що вони отримані незаконним шляхом. Водночас, як відомо, Лондон - нині одне з тих місць, де «легалізують, відмивають і зберігають кошти».

«Це, звичайно, створює можливості, але потрібно бути обережним. По-перше, фінансовий сектор нині дає 2 млн робочих місць - це надзвичайно багато. А по-друге, він дає до 10% ВВП. Коли ж Британія вийде з ЄС у неї у будь-якому випадку будуть економічні проблеми, питання лише у тому чи більші, чи менші. І в таких умовах дуже важко уявити, що британський уряд дуже сильно піде, власне, на «наведення порядку» із фінансами, з тим, що надходить до Британії», - зазначив заступник директора ІСП з наукових питань.

Відтак, завищених очікувань у експерта поки немає.

«Так, відкриваються можливості для більшого тиску на Росію без необхідності щось з кимось погоджувати, але чи скористається ними будь-який уряд на Даунінґ-стрит, 10 - це, насправді, дуже велике питання. В будь-якому випадку Британія не виходить з НАТО, Британія чітко показує, що вихід з ЄС - це не вихід з Європи і Британія надалі залишиться одним із потужних безпекових гравців. А для України - це, мабуть, ще важливіше або найважливіше. Тобто, я б не бачив великих ризиків для України», - наголосив М. Бєлєсков.

Ризики будуть, але іншого порядку - економічного, зауважив експерт.

«Якщо, умовно, відбудеться хаотичний вихід Британії з ЄС і почнеться падіння темпів економічного розвитку в Європейському союзі, а це наш основний торговий партнер, то зрозуміло, що і попит на нашу продукцію, він теж впаде. А це небажано, оскільки ріст ВВП України цьогоріч і так очікується меншим ніж торік. Ми не зацікавлені у тому аби навіть на 0.1% впали перспективи нашого економічного зростання!», - аргументував М. Бєлєсков.

«Тобто, ризики є, але трохи в інших площинах ніж можливість підтримувати Україну. При бажанні, в Британії і надалі є можливості підтримувати Україну, незалежно від того чи вона буде членом ЄС або чи будуть її депутати в Європарламенті», - резюмував заступник директора ІСП з наукових питань.