Верховна Рада України повинна ухвалити законопроект №9438, що передбачає покарання причетних до російської агресії, війни на території України, оскільки відповідні злочини не мають строку давності.

Про це віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд сказала під час Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів, передає INTV.

«Потрібно, щоби Україна мала можливість усередині держави встановлювати відповідальність і за злочин агресії, і за ті злочини, які пов'язані з викраденням, незаконним утриманням і катуванням наших громадян.

Люди, які причетні до тих злочинів, вони повинні пам'ятати, що якщо не ми, то наші діти або внуки їх все одно знайдуть - так, як колись знаходили нацистів - і вони будуть покарані. Я дуже прошу, щоб ми цього тижня в четвер змогли розглянути цей законопроект», - сказала вона.

За словами політика, законопроект передбачає зміни до Кримінального кодексу України, якими встановлюється відповідальність і за злочин агресії, і за всі злочини проти людяності, до яких «вдаються ті, хто сьогодні незаконно тримають і катують українських громадян».

Оксана Сироїд звернула увагу, що Росія буде намагатися скористатися зміною влади та зміною державних інституцій в Україні для того, щоби «посилити тиск на Україну і посилити також свій політичний вплив всередині України».

Парламентарій нагадала, що Росія через факт агресії і окупації, на жаль, «заблокувала доступ, заблокувала можливість людям, які знаходяться під окупацією, мати доступ до тих благ, які надає українська держава».

«І тому Україна буде готова відновити будь-яку допомогу і підтримку тим людям, як тільки Росія забереться з тимчасово окупованих територій», - сказала вона.

«Також Росія є агресором і окупантом, і ставитися до неї треба, як до агресора і до окупанта. І стосовно цього не може бути ніяких референдумів», - завершила Оксана Сироїд.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV