Верховна Рада України, 19 червня 2019 року

ПРЯМА МОВА

Народний депутат, фракція «Батьківщина» Сергій Євтушок

 

Я був обраний у 156 виборчому окрузі із центром у місті Сарни, до якого входить і Березнівський, і Костопільський райони, і саме сарненці дали мені можливість представляти їхні інтереси в українському парламенті.

Днями я був в окрузі і мав ряд зустрічей з виборцями. Одна з них дуже гостра і дуже болюча, яка стосується добровільного об'єднання громадян України. Буквально, 28 березня було спільне розпорядження голів обласної державної адміністрації та обласної ради Рівненської щодо утворення робочої групи по напрацюванню змін до перспективного плану. Також у Сарненському районі було підписано вже у квітні розпорядження про створення такої ж робочої групи і надано додатки до розгляду в обласну адміністрацію і обласну раду змін до перспективного плану.

Я хочу сказати, що я зустрівся з колегами, з виборцями - вони категорично різко засуджують дії обласної влади в контексті того, що не дають можливості внести зміни до перспективного плану і об'єднатися в села, які будуть складати об'єднану територіальну громаду із сіл: села Корост, село Кричильськ, Велике Вербче і Городець з Володимирецького району.

Я хочу сказати, що ми, розуміючи перспективи об'єднання територіальних громад, чітко повинні розуміти відповідальність. Відповідальність за рішення, які будуть в наступному щодо об'єднання тих громад, які вони будуть мати можливості бути успішними.

Ряд інших питань було піднято. І враховуючи загальну потребу, я зараз хочу звернутися до керівництва області, розглянути на цих робочих групах ці зміни, які були направлені керівництвом Сарненського району, а вони були направлені виключно на основі громадських слухань, опитувань, які пройшли в селах, тому що якщо не знаєш як робити, то запитай у людей.

Саме так зробили керівники в Сарненському районі, запитали у людей і отримали відповідь. Я прошу розглянути на сесії обласної ради це питання і утворити таку громаду, яку вимагають мешканці цих сіл. Звертаюсь до керівника обласної ради та керівника Рівненської обласної державної адміністрації.