Понад третина членів Окружних виборчих комісій (далі - ОВК) під час позачергових виборів до ВРУ мають досвід роботи на президентських виборах.

Про це розповіла під час пресконференції у Києві Ольга Айвазовська, координаторка виборчих та політичних програм ГМ «ОПОРА», передає INTV.  

«Зокрема, серед представників, членів ОВК - 38% мали досвід роботи на попередніх чергових президентських виборах, але якщо співставляти тих членів комісій, які працювали і були делеговані П. Порошенком або В. Зеленським, то ми бачимо роль технічних партій у виборчому процесі, як такому», - зазначила фахівець. 

Технічні суб'єкти виборчого процесу - взагалі, традиція виборчих кампаній в Україні, зауважила О. Айвазовська.

«До прикладу, від колишньої БПП «Солідарність» було висунуто кандидатів, які на попередніх виборах працювали членами комісій від Петра Порошенка, Юлії Литвиненко і Володимира Петрова. Тоді як серед 290 членів комісій від В. Зеленського раніше працювали нинішні представники партій «Заступ», «Єдина родина», «Україна майбутнього», тощо», - уточнила координаторка виборчих та політичних програм ГМ «ОПОРА».

Загалом, за її словами, в «ОПОРИ» немає зауважень до роботи Центральної виборчої комісії щодо порядку утворення, проведення замін або способу розподілу керівних посад між різними суб'єктами виборчого процесу в ОВК.

Наразі чи не вперше на виборах усі 199 ОВК сформовані у максимальному складі, наголосив Олександр Неберикут, аналітик ГМ «ОПОРА».

«Так як термін був дійсно обмежений, то були побоювання пов'язані з їх комплектацією та вчасним виконанням всіх процедур з їх утворення, але на щастя цей етап можна оцінювати як успішний. У нас чи не вперше усі 199 комісій сформовані у максимальному складі. Нині триває етап замін, тому деякі комісії, можливо, будуть дещо змінені, у тому числі й чисельний склад, але разом з тим це є позитивним фактом», - підкреслив О. Неберикут. 

Як відомо, дочасні парламентські вибори в Україні відбудуться 21 липня.