Визнання космосу поряд із морем, повітрям та суходолом можливим місцем для бойових дій перегукується з рішенням президента США Дональда Трампа про створення Космічних сил.

 

Планується, що рішення НАТО буде оголошено на грудневому саміті альянсу, в якому планує взяти участь і президент США Трамп.

Рішення, ймовірно, не призведе до негайного розміщення оборонних спроможностей НАТО в космосі, однак дозволить відкрити обговорення стосовно того, чи має НАТО використовувати космічну зброю, яка може збивати ворожі ракети, або руйнувати супутники, повідомляє Reuters.

"Можна вести бойові дії виключно в космосі, але той, хто контролює космос також контролює те, що відбувається на землі, на морі та в повітрі", - заявив Джеймі Ші, колишній посадовець НАТО в коментарі виданню.

Китай та Росія розробляють зброю, яку можна буде використовувати на орбіті.

 

За даними Розвідувального управління Міністерства оборони США (Defense Intelligence Agency), Росія і Китай становлять головну загрозу у сфері безпеки в космосі.

Зокрема, військові доктрини обох країн розглядають космос як важливий і сучасний полігон, на якому можуть вивчатися методи щодо обмеження військових можливостей США.

З 2015 року Москва і Пекін розпочали модернізацію своїх збройних сил для участі у "космічних" операціях, наголошують в оборонній розвідці США.