Ситуація щодо банкрутства і фактичної «чорної приватизації» української ГТС на користь невідомим міжнародним інвесторам є черговим свідченням глобальної високопосадової корупції в Україні, та разом із тим становить реальну загрозу національній безпеці країни. Але політичне керівництво України нині не намагається запобігти такій ситуації.

Про це у коментарі виданню INTV сказав директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«У нинішньому становищі української ГТС зацікавлений президент Петро Порошенко і його кримінальне оточення. По суті, це таємний план Порошенка та Путіна щодо приватизації української газотранспортної системи російськими фірмами», - сказав він.

За словами політолога, ситуація є вкрай критичною в питанні захисту національних інтересів України, але чинне політичне керівництво залишається бездіяльним.

«На жаль, сьогодні політичне керівництво - ані Верховна Рада, ані Президент України - за різними причинами не звертають на це уваги», - наголосив він.

Водночас Віктор Небоженко нагадав, що сьогодні відбулась пресконференція лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, на якій вона заявила про подання до ДБР заяви про злочин щодо доведення української ГТС до штучного банкрутства.

«Думаю, що Тимошенко правильно зробила, що звернулась до єдиного більш-менш функціонуючого правоохоронного органу - Державного бюро розслідувань, і намагається з'ясувати правду. Це - дуже важливо, адже процес бездарного управління українською ГТС іде пліч-о-пліч із процесом жахливої корупції в Україні», - акцентував директор соціологічної служби «Український барометр» і додав, що така ситуація негативним чином впливає на формування тарифів для населення.

Політолог також повідомив, що Юлія Тимошенко, яка розуміється на відповідній проблематиці у енергетичній галузі і транзитній ролі України, хоче «змусити державні органи зупинити корупційний процес, і притягнути винних до відповідальності».

«Це - цілком правильні і сміливі її дії. І якщо вона стане прем'єр-міністром, то це можна буде реалізувати значно простіше. Тому що потрібно негайно покласти край функціонуванню корупційних схем, які нині працюють навколо української ГТС, а це - завдання нового Президента і нового прем'єр-міністра України», - завершив Віктор Небоженко.