У понеділок, 24 червня на військовому арсеналі, який розташований поблизу міста Арись на півдні Казахстану сталася пожежа, вибухнули боєприпаси. Про це повідомили в Міністерстві оборони країни.

 

 

"Наразі жертв та постраждалих немає. Причини і обставини події з'ясовуються. Керівництвом Міністерства оборони до місця події направлена спеціально створена комісія, силами особового складу збройних сил організовані заходи щодо ліквідації та мінімізації наслідків", - повідомили в прес-службі.

Глава Туркестанської області Умірзак Шукеєв оголосив надзвичайну ситуацію і повідомив про необхідність повної евакуації жителів. У лікарні доставлено десятки людей, передає "Радіо Азаттик".

 

 

 

Вибухи на території військових об'єктів у казахському Арыси відбувалися і раніше.

 

Більше 10 років тому, у березні 2009 року, в двох кілометрах від міста на складах науково-виробничого об'єднання, розташованих поблизу військової частини Міноборони, сталося загоряння вибухових речовин з подальшою детонацією боєприпасів, призначених для утилізації. В результаті вибухів тоді загинули чотири людини і 16 осіб отримали поранення. Була проведена евакуація жителів військового містечка Ариського гарнізону.

 

В 2015 році при вибуху в Арисі загинула одна людина. За даними влади, інцидент з трагічним наслідком стався під час утилізації боєприпасів.