Нині існує ризик того, що у нову Верховну Раду зайде чимало «нових облич», які не є самодостатніми політиками і перебуватимуть під певним впливом.

Про це під час прес-конференції сказав політичний аналітик Олесь Доній, передає INTV.

«Суспільство хоче нові обличчя - воно їх отримає. Але ми не знаємо, хто вони - ці «нові обличчя», і з кого зібрані списки. І головне - хто на них впливатиме. Водночас підозри, що багато людей будуть не самодостатніми - вони є великими», - сказав політичний аналітик.

За його словами, багато хто буде «орієнтуватись на владу, центр сили чи фінансової сили». Олесь Доній також повідомив, що новий парламент матиме «мозаїчну і строкату структуру», але існують сподівання, що склад «зміниться в позитивний бік».

Політичний аналітик також наголосив, що Центральна виборча комісія України через відмову у реєстрації кандидатам від партії Міхеіла Саакашвілі «Рух нових сил» продемонструвала свою підконтрольність і залежність.

«Мала місце технічна помилка, що містилась у документах, і ЦВК скористалась цим: таємно справу розглянула ввечері у неділю, щоб винести вердикт. Але згідно із законодавством, допущені під час реєстрації технічні помилки - можна виправити. Це робили попередні ЦВК, головне - встигнути в обумовлений термін», - сказав він, коментуючи рішення ЦВК щодо відмови  у реєстрації кандидатам від партії Міхеіла Саакашвілі, яка послалась на передчасне засідання політради партії щодо питань, пов'язаних з участю партії у позачергових виборах.

За словами Олеся Донія, нині не відомо, «хто зараз володіє контрольним пакетом акцій над членами ЦВК», але «те, що вони не самостійні - ми підозрюємо».

«Адже, як відомо, члени ЦВК були обрані (...) під контролем Петра Порошенка. Оскільки список «Рух новий сил» Міхеіла Саакашвілі зібраний із персональних ворогів Порошенка, Кернеса і Труханова - то рішення ЦВК є очевидним», - сказав Олесь Доній, який іде третім в списку партії «Рух новий сил».

Експерт також наголосив, що нині для нової ВРУ важливо займатись не «законодавчим спамом», а якісною і продуктивною роботою. Так, необхідно виконати давно надану суспільству обіцянку щодо позбавлення депутатського мандату за кнопкодавство. Серед оригінальних і нестандартних ініціатив Олесь Доній пропонував би перенести парламент до якогось із райцентрів України.

«Перенесення ВРУ до Умані чи Кременчука заважатиме народним депутатам відвідувати дорогі ресторани і стрип-клуби. Певен, що рано чи пізно до цього дійде. Бо в Україні - гниття парламентаризму і девальвація держави. Тому слід здійснювати радикальні зміни», - завершив він.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV