Партія «Слуга народу» за результатами дочасних виборів до Верховної Ради України вірогідно не піде на формування монокоаліції у парламенті, оскільки буде зацікавлена у тому, щоб розділити відповідальність за стан справ в країні. Саме тому, потребуватиме співпраці із досвідченими політиками.

Про це на пресконференції сказав політолог, кандидат політичних наук Кирило Молчанов, передає INTV.

«Я не вірю в монокоаліцію, тому що це - моновідповідальність, а Зеленському це не потрібно. Йому необхідно знайти якогось партнера, з яким можна буде розділити відповідальність за соціально-економічний блок», - сказав він.

За словами політолога, феномен цьогорічних парламентських виборів полягає у тому, що чимало медійних людей пішли у політику: це і Вакарчук, і Притула, і Зеленський. Але як будуть взаємодіяти відповідні політичні сили у ВРУ - буде залежати від конфігурації.

На його переконання, нині є прогнозованими два варіанти коаліційного об'єднання. Перше - це коаліція партії «Слуга народу», ВО «Батьківщина» і ймовірно «Голосу».

«Справа в тому, що самі по собі «Слуга народу» і «Голос» - це безликий і кволий проект, який не має якогось стержня, і тому необхідно молоду поросль розбавити якимось «старим конем», який борозну не зіпсує», - сказав він.

Кирило Молчанов водночас повідомив, що також не виключає повернення до ідеї широкої коаліції - Сходу і Заходу, яку в такому разі буде сформовано на основі «Слуги народу» і опозиційної платформи.

Водночас політолог наголосив, що за 4 тижні до дня парламентських виборів не варто очікувати принципових змін у ситуації у питанні рейтингів, оскільки ключові тренди закладено. Разом із тим цьогорічна парламентська виборча кампанія вперше в історії України є такою мірою короткою, а ще проходить в середині літа.

«Це безпосередньо відобразиться на низькій явці на рівні 50%», - застеріг він.

За словами Кирила Молчанова, сьогодні чинного Президента Володимира Зеленського практично не критикують, і відповідно він має він має стабільно високий рівень підтримки.

«Але прогнозовані під час опитування 45-50%, вважаю, є піком його популярності і та верхня планка, яка буде з часом падати, оскільки буде наростати розчарування Зеленським», - застеріг він.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV