Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що випадок в Керченській протоці не є підсудним для цієї судової інстанції

Про це він сказав російським ЗМІ, передає "Радіо Свобода".

 

 

Росія продовжує не вважати інцидент з українськими кораблями біля Керченської протоки підсудним Міжнародному трибуналу з морського права ООН. 

"У цьому полягає позиція Росії. Звичайно, повноваження суду просто не поширюються на цю ситуацію", - зазначив Пєсков.

 

25 травня в Гамбурзі була оголошена постанова Міжнародного трибуналу з морського права у справі захоплених Росією українських моряків. Відповідно до нього, Росію зобов'язали звільнити три українські кораблі - "Бердянськ", "Яни-Капу" і "Нікополь" - і 24 утримуваних українських моряків і повернути їх під юрисдикцію України. 

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що цей трибунал "не має юрисдикції" розглядати справу про захоплення українських моряків. А у Кремлі заявляли, що рішення Міжнародного трибуналу в Гамбурзі не вплине на долю моряків, яку повинні вирішити російські слідство і суд.

 

  • 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права вирішив, що Росія має негайно звільнити полонених українських моряків та затримані військові судна й повернути їх Україні.
  • У Міністерстві закордонних прав вимагають від Росії негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права та звільнити українських моряків.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що виконання Росією наказу Міжнародного трибуналу ООН засвідчить про готовність до припинення конфлікту з Україною.
  • Український суд надав дозвіл на арешт 15 російських військових, причетних до захоплення моряків у Керченській протоці. 
  • Олена Зеркаль сподівається, що Арбітражний трибунал Міжнародного суду ООН з морського права протягом 3-6 місяців ухвалить рішення щодо юрисдикції у справі про порушення прав України як прибережної держави в Чорному, Азовському морях і Керченській протоці
  • США обговорить на зустрічі НАТО-Росія звільнення українських військовополонених моряків