Оптимальною кандидатурою під ті завдання, які нині стоять перед Україною, є Юлія Тимошенко.

Таку думку висловив у коментарі INTV Віктор Небоженко, директор соціологічної служби «Український барометр».

«Перше - він (прем'єр-міністр - прим.) повинен чудово розбиратися у роботі парламенту, а не бути зовсім новим, технічним. Цей прем'єр-міністр має мати досвід роботи, вже досвід, а не починати «тренуватися» на Кабміні. І, насамкінець, він має вміти працювати з міжнародними фінансовими організаціями, оскільки нас очікують дуже складні перемовини з МВФ», - сказав він. 

Краще всього на посаду очільника уряду підходить Юлія Тимошенко, вважає політолог та соціолог.

Враховуючи ж останні соціологічні дослідження, в Україні спостерігається класична ситуація.

«З'являється партія «Слуга народу», потім їх антипод - «Оппоблок», а далі третьою йде Тимошенко (ВО «Батьківщина» - прим.). Це дуже часто так буває, що перша і третя партія створюють у парламенті більшість, і обирають свого прем'єр-міністра (...) Два фактори на користь появи адекватного і дуже компетентного прем'єр-міністра, якого могла би бути Тимошенко, вже є», - зазначив В. Небоженко. 

За словами експерта, після дочасних парламентських виборів сформуються як мінімум 3-4 партії-переможці. Першій партії, якою згідно соціологічних досліджень є «Слуга народу», доведеться укладати договір з третьою у рейтингу політичною силою - «Батьківщиною» і разом обирати прем'єр-міністра.

І тут шанси у Ю. Тимошенко «вищі ніж у будь-якого іншого кандидата», переконаний директор соціологічної служби «Український барометр».

«Мова йде про ті завдання, які нині стоять перед Україною. Прем'єр-міністр має мати багатий досвід комунікацій з Верховною Радою. Тому що робота уряду і законодавчого органу повинні бути сильно синхронізовані. Друге - робота з МВФ. Ну і мати досвід. Тимошенко якраз підходить під ці умови», - резюмував В. Небоженко.