Кожен другий українець не читав Конституції України, а кожен третій вважає, що джерело влади в країні є Президент України.

 

Про це сказала керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко під час пресконференції «Конституція: нова соціологія, ризики та шляху захисту», передає INTV.  

«На питання «Чи читали ви коли-небудь Конституцію України» - «ні, не читав ніколи» відповідають 46,6%. До того ж, якщо цю цифру поєднати із 9,6% людей, які говорять «читав про Конституцію в ЗМІ» - виходить гірша ситуація», - сказала вона і додала, що порівняно із аналогічним опитуванням 2015 року ситуація із знанням Конституції суттєво не змінилась.

 

За словами експерта, це є вкрай загрозливою для суспільства тенденцією.

«Ми не зможемо тримати владу в межах Конституції, якщо не будемо її знати, і якщо для суспільства Конституція не буде цінністю, і воно не буде розуміти, що це - єдиний правовий інструмент, який захищає нас від свавілля влади», - впевнена вона.

 

Юлія Кириченко також додала, що також негативною тенденцією є те, що люди не знають те, хто є джерелом влади і суверенітету в Україні.

«У 2015 році 28,5% опитуваних відповіли, що це - Президент України. А в 2019 році - цифра збільшилась до 34,3%. Водночас правильну відповідь надали лише 34% опитаних, що це - народ України», - зауважила вона.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV