Переважна більшість українців (60%) вважають, що порушення Конституції України є неприпустимим за будь-яких умов, водночас 11% опитаних стверджують, що орган влади може порушити Конституцію України за умови «швидкого ухвалення рішення на користь суспільства» і 18,5% стверджують, що порушення можливі за умови, коли «певне положення Конституції не відповідає інтересам суспільства».

 

Про це сказала керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко під час пресконференції «Конституція: нова соціологія, ризики та шляху захисту», передає INTV

«Суттєвим чином змінилась кількість людей, які вважають, що Конституцію влада не може порушувати за будь-яких умов. Порівняно із 2015 роком із 11% до 18,5% - тобто на 7,5% збільшилась кількість респондентів, які вказують на те, що орган влади може порушувати Конституцію України для суспільного інтересу», - сказала вона.

 

Крім того, за даними соціологів, на 14% зменшилась кількість тих, хто проти порушення Конституції за будь-яких умов.

«На питання «Чи може бути допустимим порушення Конституції України органом влади за певних умов, «неприпустимо» відповідають 59,8%, в той час як в 2015 році таким чином відповіли 73,5%», - повідомив він.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV